KL 2023 - VARKOCS, MARTIN GEIŠBERG, DJEMBE PICNIC BAND

KL 2023 - VARKOCS, MARTIN GEIŠBERG, DJEMBE PICNIC BAND

Galéria

Koncert na nádvorí kaštieľa, workshop hry na africký nástroj djembe, workshop tanca

Koncert na nádvorí kaštieľa, workshop hry na africký nástroj djembe, workshop tanca

VARKOCS, MARTIN GEIŠBERG, DJEMBE PICNIC BAND

vstupné: 8 €

Varkocs je kapela, ktorá od svojho vzniku vyniká nekonvenčným prístupom a „chuligánskym ľudovým“ štýlom. Používa predovšetkým staré pohanské slovanské a maďarské akustické ľudové nástroje. Ich cieľom je zbierať piesne venované drumbli, tak ako sa tradujú v rôznych etnických skupinách žijúcich na Slovensku (napr. slovenské, maďarské, rusínske a rómske). Preto skupina spieva v štyroch jazykoch. Repertoár vychádza z piesní, ktoré sa naučili od starých dedinských majstrov a našli v archívoch.

Erik Turtev - drumbla, spev

Julia Viktoria Vaczulka - Spev, ozembuch

Roman Turtev - bicie, perkusie

Martin Geišberg vyštudoval divadelnú dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Niekoľkokrát sa dramaturgicky a moderátorsky podieľal na festivale Kremnické gagy, pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Spolupracoval s Divadlom Jonáša Záborského v Prešove, Mestským divadlom v Žiline. Je autorom hudby hudobno-poetického recitálu Štyri ročné obdobia v SND na motívy rovnomennej novely Mariána Geišberga. Koncertoval s rôznymi kapelami a interpretmi, najčastejšie s vlastnou skupinou UMK (Umenie milovať krásu). Hudobnú tvorbu Martina Geišberga sprevádza jedinečná poetika oslovujúca všetky generácie. Poézia zvukov a slov, ktorá vás rozosmeje, rozplače, či roztancuje – to všetko zažijete na koncerte tohto originálneho hudobníka, dramaturga a textára, nositeľa ocenenia Radio_Head Awards 2019 v kategórii nahrávka roka World Music / Folk.

Djembe Picnic band je perkusná etno kapela, ktorá sa sformovala z ľudí z Djembe Picnic komunity. Zoskupenie čerpá inšpiráciu predovšetkým z afrických rytmov, no neobmedzuje sa len na Afriku, ale používa v svojej tvorbe i prvky austrálske, orientálne...

Dĺžka podujatia: 300 minút

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.